TAIL SPINNERS

Prototypem všech „nástrah s rotujícím ocáskem“ byl „Malý George“ představený v sériové výrobě v roce 1960 známou americkou společností Mann’s Bait Company’s.

BuBu OL
je kombinace kovového těla a třpytky s obratlíkem.
Hmotnost a kompaktní konstrukce otočného ocásku u BuBu OL, umožňují dlouhé odhozy, třpytka se otáčí nejen při tažení, ale i při dopadu.
BuBu OL je nástraha vytvořená pro rybolov pomocí této techniky. Další výhodou práce rotujícího ocasu BuBu OL jsou vibrace těla způsobené pohybem třpytky a odrazy světla v důsledku použití tepaného povrchu třpytky.
Nástrahu BuBu OL doporučujeme jako vynikající při lovu okouna a pstruha.
Tyto nástrahy jsou skvělé pro lov dravců lovících v hlubinách i pod hladinou vody.

Při lovu je vhodné používat wolframové nebo fluorocarbonové návazce, což eliminuje možnost zamotání návnady o 98%.

IWO OL
Nástraha určená hlavně pro lov štik a majestátných okounů.
Hlavní výhodou IWO OL je poměr velikosti a hmotnosti nedosažitelný jinde na trhu, komponenty nejvyšší kvality použité při výrobě a propracované ruční lakování.
Použitá slitina byla vyrobena z tvrdých, ale lehkých kovů, díky čemuž bylo dosaženo relativně nízké hmotnosti při poměrně velkém tvaru nástrahy. S ohledem na environmentální aspekt, ochranu přírody, bylo olovo ze slitiny zcela odstraněno.

Za účelem maximalizace základního parametru nástrahy (rotace, vibrace třpytky) bylo použito otočné ložisko, jedno z nejlepších dostupných na světovém trhu, dodané americkou společností, která je ve své produkci světovým lídrem.

Použití tepané, široké třpytky umožnilo silné vibrace a odrazy světla, díky čemuž je nástraha IWO OL určena i pro jezera a řeky se středními vodními proudy.
Pro rybolov ve vodách se silným proudem doporučujeme SW model IWO, který je vhodný díky štíhlé a delší třpytce SWING.

PePe 3D
je další nástraha od společnosti Manyfik. Od ostatních modelů se liší hlavně konstrukcí a originální, bezprecedentní malířskou technikou (3D efekt).

Nástraha byla zkonstruována tak, aby zcela eliminovala problém zamotávání vlasce se třpytkou při náhozu. Řešením je pevný obratlík v těle návnady. Toto řešení také umožňuje vertikální rybolov, např. pod ledem.

Nástraha je vybavena trojháčkem, což rozhodně zvyšuje účinnost háčku při záseku. Díky použití menší třpytky u tohoto modelu je PePe ideální nástrahou pro lov okouna, pstruha, perlínů a tloušťů v nížinných i horských řekách. Její práce pod hladinou vody vyvolá útok i u vybíravých boleňů. PePe 3D je kompletní nástraha vytvořená rybářem pro rybáře, velmi esteticky vyrobená a příjemná při používání.

UZI
Uzi je nová edice nástrahy Manyfik, věnovaná lovcům dravců. Rybáři již dlouho ví, že většina predátorů reaguje se zvýšenou agresivitou na nástrahy provádějící rychlé křečové svislé pohyby, což je důvod, proč velké tělo (vyrobené z lehkých materiálů), dlouhá třpytka inovativním způsobem připojená k jednomu ze dvou trojháčků, určuje Uzi jako ideální nástrahu pro techniku ​​„volného pádu“.
Velká váha nástrahy umožňuje nahazování z velké vzdálenosti a odpor těla nástrahy umožňuje, aby bylo nahozeno přesně do lovecké zóny pohybu predátorů. Tento druh nástrahy UZI tak může být používaný k lovu na strmých svazích několik metrů nad vodní plochou, ze skal nebo při náhozech přes vegetaci.

YOGI
YOGI je nástraha o něco větší, vyrobená z jiných (lehčích) materiálů, což jí umožnilo dosáhnout poměrně velké velikosti bez významného zvýšení hmotnosti.

Nástraha YOGI je vyzbrojena dvěma trojháčky !!! a třpytkou přímo připojenou k jednomu z nich. Toto inovativní řešení zcela eliminovalo „prázdné kousnutí“.

Pomocí nástrahy YOGI během výletů na lov štik a velkých dravců můžeme úspěšně použít podobnou rybářskou techniku ​​jako u ostatních nástrah Manyfik.